Zpráva od vody – Pavel s Fílou na pstruzích

Fíla s potočákem

Druhou květnovou neděli jsem(Pavel) vyrazil s Fílou na pstruhy na říčku Kocábu. Předpověď počasí nebyla moc příznivá – déšť a silný vítr. To nás ale nemohlo odradit! V sedm ráno mě Fíla vyzvednul a my už vyrazili směrem na Štěchovice.

Pavlovi se taky dařilo

Po prvotním bloudění jsme konečně našli nezregulovaný úsek a mohli konečně nahodit. Fíla přišel k říčce s úmyslem vyzkoušet chod nového woblera a nahodil tři metry od sebe. Po pár otočeních kličkou se mu ohnula špička a první pstruh byl náš! Ryba na první nahození při přívlači se moc často nevidí.

Fíla s dalším kouskem

Tůň za tůní jsme prochytávali „hadí řeku“ a užívali si společný den na rybách. Největší rybu chytil Pavel na sklonku dne v obzvlášť hluboké tůní, kde byla přítomnost většího predátora doslova cítit.. Po prudkém záběru do prutu se nakonec v podběráku ukázal nádherný potočák o délce 35cm, což je na takovou říčku skutečně krásná ryba. Samozřejmě šel zpět do vody jako veškeré úlovky toho dne, jelikož pstruhů potočních u nás ubývá a je potřeba je chránit.

Pavel a potočák o délce 35 cm

Celkem jsme broděním strávili krásných šest hodin v úchvatné přírodě a výsledkem bylo celkem 13 pstruhů potočních, kteří hráli všemi barvami a udělali nám ohromnou radost. Nejúspěšnější nástrahou byla měděná rotační třpytka vel. 2, něco se nachytalo ale i na woblery v přírodní barvě pstruha.

Pavel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *