Naši táborníci na mistrovství ČR juniorů v lovu kaprů

Veveřák, zástupce hlavního vedoucího Franta jako trenér a Lanďák, náš nový praktikant

Na rybářském táboře 2021 jsme byli s Honzou Veverkou osloveni zástupcem hlavního vedoucího Františkem Markem, abychom se zúčastnili na rybářských závodech, mistrovství české republiky juniorů na Katlově. S Frantou se známe od mých jedenácti let, kdy jsem se poprvé v roce 2016 zúčastnil rybářského tábora, kde jsem se seznámil i s Veveřákem. 

S Veverkou jsme neváhali a nabídku přijali. Půl roku na to byl termín závodů, na které jsme se připravovali s ohromnou zapáleností a radostí. Bohužel v minulém ročníku jsme si vylosovali mělkou část rybníka v dobu kdy přes noc teploty klesaly pod nulu. S dalšími týmy na naší půlce rybníka jsme nechytli bodovanou rybu. Skončili jsme na předposledním místě. To nás však neodradilo od účasti v letošním roce. 

Tentokrát byl závod posunut o měsíc později a jako tým jsme si vylosovali jedno z nejlepších lovných míst na hluboké části rybníka. Motivace byla veliká a my neotáleli s rozděláním bivaků a přípravou montáží, protože závod začínal v 18:00 a my na to měli necelé tři hodiny. Druhý den v sedm ráno se nám rozjel první prut a na konci byl kapr o váze 15,07 kg, to byl náš první bodovaný kus. Naší druhou bodovanou rybou byl kapr s váhou 14,80 kg. Třetí ryba dne 14,20 kg nás vyhoupla na dosavadní čtvrté místo. Třetí den ráno se změnilo počasí pršelo přerušovaně celé dopoledne a ryby se začali přesouvat na hloubku. První záběr přišel ve 12:30 a my mohli přepisovat první rybu s nejmenší váhou za kapra 16,2 kg. Další záběr přišel ve tři hodiny a sním další přepis za 15,2 kg. Od té doby naše pruty byly tiché. Týmy okolo nás začaly chytat ryby přesahující hranici dvaceti kilo a my se propadali bodováním. Bohužel jsme byly stále bez záběru. To se vše změnilo v půl jedenácté večer, kdy přišel záběr a my věděli, že máme na konci lepší rybu. Po vytažení a vložení do vaničky se rozjel druhý prut. Poté co byly obě ryby na břehu a pruty zpět ve vodě, jsme je zvážili a těšili se z krasavců dosahujících váhy 19,65 kg a 16,40 kg. Byly jsme zaliti neuvěřitelnou motivací a radostí. Čekali jsme, že přijde ještě další záběr tu noc, ale ráno nás musel budit budík v pět hodin ráno. Pruty jsme přehodili a doufali v rybu, která by měla přes 22 kg a dostala nás na třetí místo. V devět ráno, hodinu před koncem závodu přišel záběr a my se modlili. Na konci byl kapr o váze jen 12 kg a ten nám bohužel nestačil na přepsání ryby. Desátá hodina odbyla a závod skončil, my jsme však jako tým po loňském neúspěchu měli radost, i když nás to také samozřejmě trochu mrzelo, že těch pár kilo navíc nebylo pokořeno. Dohromady jsme nachytali deset kaprů a už to jsme brali za úspěch. Se součtem tří nejtěžších ryb a vahou 52,25 kg jsme se z osmnácti týmů umístili na devátém místě.

Po prvním absolvovaném táboře v roce 2016, kde jsem vyhrál 4 trofeje a seznámil se s úžasnými lidmi jsem věděl, že se budu chtít zúčastnit dalších ročníků znovu. Jezdil jsem takto na tábor s partou kamarádů a vedoucích, dokud jsem nedovršil osmnácti let. Nyní již nemohu pokračovat jako táborník, ale chci zůstat i nadále členem této úžasné party, a proto jsem požádal, zda bych mohl pokračovat dále jako praktikant, což mi bylo letos po konzultaci vedoucích povoleno. Již se těším na předávání nasbíraných zkušeností mladým rybářům a rybářkám. 

Rybaření mě tak nadchlo, že už druhým rokem studuji obor chov ryb na Střední Rybářské Škole ve Vodňanech. Po vyučení bych chtěl dále rozvíjet svou kariéru tímto směrem k přírodě a zadržování vody v krajině. 

Praktikant Lanďák

Táborové video

Vážení rodiče, milí táborníci!

Vytvořil jsem táborové video, kde se můžete podívat na pestrý program, který malé rybáře a rybářky čeká. Je doplněno o záběry z dronu na tábořiště, řeku i pískovnu, tak směle do toho!

Ať se vám líbí

Pavel