Poslední den v táboře – vyhlášení vítězů

Dobrý den,

tábor je za námi, přináším Vám poslední článek z letošního ročníku 2017.

V úvodní fotografii vidíte vítěze celotáborové hry v kategorii starší.

Výše jsou vítězové v kategorii mladší.

Nejúspěšnější rybáři vyhráli krom pohárů i krásné pruty a to feedery/vláčku.

Nemůžeme nezveřejnit ani prasátka tábora, zde je máte:

Tábor se letos velice povedl a pevně věřím, že si jej děti užily.

Chci ještě jednou poděkovat našim sponzorům, bez kterých by to nešlo. Kdo nám pomáhá naleznete v záložce partneři. Pokud víte o někom, kdo by mohl přispět na další ročník materiálně nebo finančně, napište prosím na harous@email.cz

Fotogalerie je zaktualizována, mrkněte na rajče – http://pavelharous.rajce.idnes.cz/

Už se těšíme na další ročník, sledujte webové stránky, včas zveřejníme přihlášky a aktuální informace.

Za tým vedoucích

Pavel

12. a 13. den v táboře

Dobrý den,

tábor se nám chýlí ke konci, táborníci mají poslední hodinku nachytat ještě nějaké body do celotáborové hry. Poledním nástupem se odevzdávají úlovkové lístky a na nás bude sečíst body.

V uplynulých dnech nás navštívili zástupci Rybářů Praha a krom přednášky přivezli překvapení. Děti a vedoucí si mohli zkusit zdolat ryby na simulátoru. Speciální přístroj si bere metry vlasce z navijáku při výpadech ryby, celý souboj se promítá na plátno. Třicetikilový kapr na šestý pokus padl (při předchozích pokusech selhal vlasec),  stokilový sumec také a v nočních hodinách jsme dokonce vyrazili na tuňáky 😀

Kdo šel místo hraní se simulátorem raději na ryby, neprohloupil. Úžasný úlovek se podařil nejmladšímu táborníkovi Ríšovi (7 let), který za pomoci vedoucích zdolal kapra o délce 80 cm a vahou přes 10 kg. Radost a pýcha nad nádherným úlovkem je patrná z fotky v úvodu tohoto článku.

Na řece se podařilo ulovit pár sumců a úhořů, se zakalenou vodou tyto ryby začaly brát krásně.

Proběhly závody v plavání, nemohu si odpustit přidání této momentky mořské panny.. 🙂

Dnes nás (vedoucí) čeká odveta ve fotbálku proti táborníkům, snad bude již štěstěna na naší straně a mláďata také pocítí hořkost porážky 😀

Místo večeře budeme péct buřty, sedět u ohně a vyprávět, už se těšíme.

Pavel

10. a 11. den v táboře

Dobrý den,

začátek nového týdne byl ve znamení vysokých teplot a slabé aktivity ryb. Nyní už je počasí příznivější, občasný déšť naše rybáře nezastaví. Nyní táborníci chytají na řece a čekáme návštěvu z Prahy – pana jednatele rybářského svazu – Zdeňka Mužíka a pana Pavla Vránu, který každoročně pro děti připravuje zajímavou přednášku.

Včera po večeři se konal orientační běh a naše taktika byla jasná, co nejvíce táborníky unavit před fotbalovým zápasem tábornici vs. vedoucí. 🙂

Vedoucí se dostali brzo do vedení, ale nadějný výsledek nakonec neuhlídali. Po boji vypadal výsledek 4:2 pro táborníky. Všichni jsme se ale dobře pobavili a již nyní plánujeme odvetu, kde zkušenosti už musí zvítězit před rychlostí, mládím a fotbalovou technikou táborníků 🙂

Přikládám bonusovou fotku, můžete si zkontrolovat, čí dítě je největší táborové prasátko. Chatky bodujeme každý den a již nyní je jasné, že chatku číslo 7 nikdo nepřekoná.

Pavel

8. a 9. den v táboře

Dobrý den,

druhý táborový víkend trávíme s dětmi přes den koupáním a večer chodíme na ryby. Aktivita ryb lehce opadla, velké kusy berou až po deváté večer. Pod dohledem vedoucích ale vybrané děti loví do půlnoci a krásné úlovky si připisují další mladí rybáři.

Vysoké teploty zatím brání uskutečnění tradičního fotbalového utkání táborníci vs vedoucí.

Dnes proběhly na pískovně závody v plavání, další poháry již znají své majitele.

Běžím za svým oddílem, další aktuality čekejte za dva dny. Fotogalerie byla doplněna.

Pavel

5., 6. a 7. den v táboře

Dobrý den,

poslední dny v táboře si užíváme, ryby koušou, atmosféra je pohodová.

Konečně se mi podařilo zprovoznit wifi připojení, postupně vkládám galerie fotek. Naleznete je na adrese: http://pavelharous.rajce.idnes.cz/

Včera za námi dorazil závodní tým Rybářů Vysočan – Suzuki Marine team. Tři kluci a jedna dáme reprezentují naši organizaci v přívlači a připravili si pro děti pestrý program. Po snídani se šlo na pískovnu, kde proběhla přednáška o lovu přívlačí s praktickou ukázkou. Poté se házelo nástrahami na terč, každý zásah byl odměněn hodnotnými cenami od firem Westin a CrazyFish. Po obědě proběhly přívlačové závody, děti nalovily za hodinu a půl 70 ryb. 10 nejlepších bylo odměněno, pro kluky na bedně byly připraveny dokonce medaile a plné tašky dárků od výše zmíněných sponzorů.

Po večeři se závodníci přesunuli pod jez do kempu, kde ulovili candáty, štiku a tlouště. Děti namotivované úspěchy profíků se do přívlače pustily s obrovskou chutí a dokonce je překonaly. Táborník Tomáš Miko, který s námi jezdí už 10 let, ulovil candáta 69 cm.

Trofejní ryby se dočkal i náš hlavní vedoucí, který v noci ulovil na boilie amura dlouhého 97 cm. Hlavas přezdívaný Mlčoch nám onu historku milerád vypráví, po desáté repríze už nás všechny bolí hlava 😀

Mrkněte na fotky, brzy se zase ozvu.

Pavel

3. a 4. den v táboře

Dobrý den,

třetí den v táboře přinesl naprostou bombu, jeden z táborníků ulovil na pískovně kapra s úctyhodnou vahou 15 kg! Kaprovi chutnala masová peletka a nechal se jí zlákat na háček. Po focení a puse na rozloučenou samozřejmě zamířil zpátky do pískovny. Laťka na trofej pro největší rybu tábora je tedy již od začátku hodně vysoko.

Jinak nadšení z rybaření neopadá, děti chodí na řeku i pískovnu a ryb se loví dost. Ze zajímavých úlovků vyzdvihnu ještě candáta o délce 66 cm, který se ulovil pod jezem v kempu.

Proběhl pěší výlet do Zruče, kde děti dokoupily nějakou bižuterii v rybářských potřebách a dobroty v potravinách.

Počasí se umoudřilo, teploty se vyšplhaly výše, tak se chodíme i koupat do řeky. Táborníci právě trénují na soutěž v rybolovné technice, nahazují pruty na terče. Pro nejlepší jsou připraveny krásné poháry, příprava se nesmí podcenit 🙂

Do tábora dorazily také dary od našich sponzorů, konkrétně firmy MrFish, která zaslala různé druhy boilies, dipů, pelet a dalších dobrot.

Další balíček zaslal i pan Kučera z firmy MikBaits, který naše děti podporuje již druhým rokem. 

Za dary děkujeme, děti jsou nadšené!

Wifi stále nefunkční, galerie fotek zatím není aktualizována. 

Pavel

První dva dny v táboře

Vážení rodiče.

První dva dny tábora jsou za námi, v tomto článku se dozvíte nejnovější aktuality.

Autobus s dětmi dorazil do tábora s lehkým zpožděním kvůli koloně na naší nejstarší dálnici. Děti se ubytovaly na chatičkách a poté přišel čas hlavního vedoucího Martina, který všechny seznámil s řádem tábora. Došlo na představení všech vedoucích, vysvětlení celotáborové hry a po nástupu jsme si šli prohlédnout oba revíry, na kterých budeme po příštích 14 dnů rybařit.

Hned druhý den ráno ty největší vydry tábora již od čtyř hodin prohazovaly řeku a první úlovky na sebe nenechaly dlouho čekat. Po bohaté snídani formou švédských stolů odstartovala celotáborová hra a veškeré ryby se po puštění na svobodu zapisovaly do notýsků a bodovaly se. Dopoledne se lovilo výhradně na řece a námi nově nasazení kapříci byli při chuti. Ulovil se také úhoř, spousta bílé ryby a dokonce jeden candát.

Po obědě se vypravila polovina tábora na nedalekou pískovnu, kde každoročně lovíme trofejní ryby. Hned první den se na nás štěstí usmálo, největší kapr vážil téměř 13 kg. Ulovilo se několik ryb přes 80 cm, když jsme o půlnoci balili udice, spousta mladých rybářů měla na svém kontě životní úlovek.

Dnes odpoledne na pískovnu vyráží druhá polovina tábora, snad budeme stejně úspěšní.

Máme krásné fotky, bohužel v kempu momentálně zlobí wifi připojení k internetu a článek píšu přes mobilní data. Až bude problém vyřešen, zaktualizuji fotogalerii.

Za tým vedoucích

Pavel