Největší úlovek v historii tábora!

táborník Mathias s Martinem (hl. vedoucí)

Vážení rodiče,

táborník Mathias Kolda si připsal skutečně cenný úlovek. Se svými kamarády vyrazil ráno po snídani na pískovnu a vůbec netušil, co ho čeká. Bouřky se střídaly s jasnou oblohou a zřejmě toto počasí přimělo k aktivitě rybího predátora. Mathias dostal prudký záběr a po půl hodině tvrdého boje ulovil tuto obludu. Sumec velký – albín měl 133cm a po odvážení podložky rovných 20 kg. Nástraha byla kuriózní, sumec se nechal zlákat na dvě kuličky boilie s ananasovou příchutí. Po focení a puse šel král pískovny samozřejmě zpět do vody.

Za tým vedoucích

Pavel

Přednáška o přívlači + závody na pískovně

přednáška

Vážení rodiče,

opět po roce nás navštívili mistři republiky v přívlači, závodníci hájící barvy naší MO Vysočany. Pro děti si připravili zajímavou přednášku o lovu dravců přívlačí, ukázali mnoho nástrah a stylů chytání.

woblery závodníků

Po obědě jsme vyrazili s dětmi na pískovnu, kde je čekaly závody v lovu dravců. Celkem se chytily dvě štiky a mraky okounů, vítěz závodu Ondra Dvořáček ulovil dokonce sedm ryb.

Stupně vítězů. Zleva Dan, Ondra, Kryštof

Po závodech si všechny děti vyzkoušely na vodě speciální rybářské kajaky, které nám návštěva přivezla. Srandy jsme si užili dost 🙂

rybářské kajaky

Krásný den na rybách zakončilo společné foto dětí a závodníků.

Petrův zdar!

Pavel

První táborák

Vážení rodiče,

už máme za sebou první táborák. V odpoledním programu táborníci vyrazili na dřevo a nestačili jsme se divit, kolik toho donesli. Rozkaz zněl jasně: kdo nepřinese z lesa klacek tlustší než jeho předloktí a delší než je on sám, je bez večeře! 🙂

Bez večeře nakonec nebyl nikdo, na ohni jsme si opekli výborné špekáčky a na grilu pár úlovků.

Večer se podařil, okolo ohně se sedělo a vyprávělo do pozdních hodin.

Pavel

Čtvrtek – noční rybolov na řece i pískovně

Vážení rodiče,

ve čtvrtek se skoro celý tábor vypravil na noční rybolov, břeh Sázavy byl plný malých rybářů, kteří pod dohledem vedoucích doufali v nějakého dravce.

A taky že to šlo! Chytilo se několik úhořů a táborový jídelníček byl vyjímečně zpestřen i rybami. Malí sumci také kousali, takže o zábavu bylo postaráno.

Za tým vedoucích

Pavel

Další rybářský den – středa

Vážení rodiče,

středeční den byl na zážitky pravdu bohatý. Dopoledne nám Rybáři Praha nasadili 3 metráky kaprů na pískovnu a to samé množství na řeku. Na pískovně se kapři okamžitě rozplavali a začali brát. I oddíl nejmladších ulovil za pár hodin 8 kaprů!

Rybáři Praha také udělali dětem přednášku na téma nepůvodní ryby a živočichové našich vod. Po zajímavé přednášce nainstalovali dětem simulátor zdolávání ryb. Na speciální naviják zařízení se připevnil vlasec prutu táborníka a boj mohl začít. Na plátno se promítal i souboj zvolené ryby.

Pestrost úlovků na řece byla ohromná. Vojta Hroník dokonce ulovil úhoře o délce 76 cm.

Na řece se ulovila další vzácná ryba a to parma o délce bezmála 60 cm.

Za tým vedoucích

Pavel

 

Příjezd na tábor + 1. den rybaření

Vážení rodiče,

na tábor jsme dorazili v pořádku, dálnice byla krásně průjezdná a za chvíli jsme přijeli do kempu Horka II, kde strávíme krásných příštích 14 dnů.

Po ubytování táborníků měl proslov hlavní vedoucí a vysvětlil chod tábora + pravidla celotáborové hry. Táborníci se seznámili se svými oddílovými vedoucími a ti s nimi prohlédli jejich rybářskou výbavu a připravenost k lovu

V sobotu se ještě nechytalo a den byl ve znamení příprav na neděli.

Už na čtvrtou hodinu ty největší vydry vyrazily na pískovnu kde se chytilo prvních pár kaprů.

Po snídani již byla řeka plně obsazená a úlovky nebyla nouze. První cejni, tloušti a další říční ryby skončily v podběráku.

Nyní máme polední klid a pak zase vyrážíme na ryby 🙂

Mějte se fajn,

Za tým vedoucích, Pavel

Krásné umístění vašich vedoucích na kaprařských závodech

Ahoj táborníci!

Vašim vedoucím se skutečně dařilo na 24h kaprařských závodech konaných na sportovním revíru Hruškov u Stříbrné Skalice. Memoriál Emila Jíchy (pojmenovaný po zesnulém předsedovi MO Vysočany) se nám skutečně vydařil, v konkurenci 30ti rybářů vaši vedoucí obsadili 1.,3. a 5. místo. Pojďme se podívat, jak závod probíhal.. 🙂

V sobotu v devět ráno proběhlo losování lovných míst a hned se na nás usmála štěstěna. Já(Pavel) jsem si vylosoval místo hned vedle našeho hlavase Martina, Fanda začal lovit jen o pár míst dál, takže o zábavu a společná kafíčka bylo postaráno!

V jedenáct hodin se závod odstartoval a aktivita ryb byla opravdu vlažná. Do noci Jsme viděli na rybníku pouze jeden záběr a na břehu skončil osmikilový amur, bohužel pro nikoho z naší party. Soutěžilo na 3 nejtěžší ryby pro daného lovce(pouze kapr/amur) a dlouho to vypadalo, že tento osmikilový amur rozhodne o vítězství.

Jak už to na podobných revírech bývá, ryby začaly být aktivní až za tmy. Zhruba v jednu hodinu v noci mi zabral nádherný 13,5 kg lysec a dostal jsem se do vedení. Foto je zde:

V půl čtvrté se mi rozezněl příposlech v bivaku a na břehu skončil krásný 12ti kilový šupináč. Nedlouho po mě se usmálo štěstí i na Martina a ulovil šupíka o váze 12,5 kg. Zde je jeho úlovek:

Franta se během noci trápil s malými rybami, protože bodovaná ryba byla až od pěti kilogramů. Nakonec se na něj také usmálo štěstí a jeden větší kapr mu dopomohl ke krásnému umístění „na bedně“.

Závody jsme si moc užili a v konkurenci bezmála třiceti rybářů jsme obsadili tato místa:

  • 1. místo – Pavel
  • 3. místo – Franta
  • 5. místo – Martin

Mějte se u vody fajn a na táboře na viděnou!

Za tým vedoucích

Pavel