Tábor 2020 ???

Vážení rodiče, milí táborníci,

Situace ohledně pandemie Koronaviru není příznivá, o osudu tábora bude rozhodnuto na začátku května. O úplném zrušení tábora zatím neuvažujeme a moc si přejeme, aby proběhl tak jako každý rok.

Sledujte tyto webové stránky, kam budu dávat aktualizace a pokud se vše uklidní, naleznete i přihlášku.

Pevné zdraví za celý tým vedoucích přeje Pavel

Vyhlášení výsledků celotáborové hry

Táborníci s nejcennějšími trofejemi

Vážení rodiče,

letošní tábor je již za námi, pojďme se spolu podívat na výsledky celotáborové hry.

Na prvních třech pozicích v kategorii mladších se umístili:

3.- Jan Moucha, 2.- Tomáš Lébl, 1.- Jan Veverka

Vítězové kategorie mladších

Na prvních třech místech v kategorii starší:

3.- Tomáš Kobrle, 2.- František Rožec, 1.- Vojtěch Hroník

Vítězové kategorie starší

Ti nejúspěšnější vyhráli kromě pohárů i hodnotné ceny a to pruty a elektronické hlásiče. Bez ceny útěchy ale neodešel nikdo 🙂

Velice hodnotnou cenu získal i náš vedoucí Vrbička. Byla to jediná cena, o kterou soupeřili nejen děti ale i vedoucí. Cenu za celkově největší rybu tábora vyhrál náš kolega za trofejního sumce albína, který se na webu objevil již dříve.

Vrbička s trofejí

Nejúspěšnějším dětem gratulujeme a věříme, že všechny ostatní si tábor náramně užily.

Na další ročník se už moc těšíme, sledujte web pro přihlášky na rok 2020.

Za tým vedoucích

Pavel

Všichni účastníci tábora, kromě mě(Pavel). Úděl fotografa.. 🙂

Velká šišková bitva

Vážení rodiče,

středa byl den D pro všechny malé vojáky a vojandy, odehrála se totiž v nedalekém lese velká šišková bitva.

Tři kapitáni si nejdříve vybrali své týmy a pustili se do vymýšlení názvů a vlajek svých bojových družstev. Týmy nakonec zněly takto: ANO – házím líp(šiškové hnutí), Křováci, RSSR, který snad nebudu ani překládat 🙂 Holt politika vládne i mezi dětmi..

Po nasbírání munice se týmy přesunuly na svá stanoviště v lese, kde zbudovaly obranné kruhy okolo svých vlajek. Kapitán měl na starost navazování životů v podobě barevných fáborek po vybití šiškou svých spolubojovníků.

Cíl byl jasný, vyhnout se šiškám a ukradnout vlajku protějšího týmu a odnést ji do svého kruhu.

Start hry byl značně defenzivní a oba týmy vyčkávaly na svou šanci. Útočná komanda se ale s přibývajícím časem zvětšovala a Mrkyho tým si připsal první vlajku.

Spojenectví a aliance se porušovaly a zase navazovaly, skutečně to připomínalo reálný konflikt 😀

Celkem se odehrály dvě hry, zdravotnice neměla moc práce s ošetřováním zraněných po šrapnelech a děti si hru moc užily.

Galerii fotek aktualizuji později, už tu na wifi sedím dvě hodiny a nahrálo se jen pár fotek, dosti tu zlobí signál.

Za tým vedoucích

Pavel

Ve znamení přednášek, přívlačové závody

Dobrý den,

pestrý program pro děti pokračuje, do tábora nám přijela velice vzácná návštěva. Přijeli totiž několikanásobní mistři ČR a nově i mistři světa v přívlači a pro děti si přichystali zajímavý den.

přednáška o přívlači

Děti viděly všemožné nástrahy včetně plandavek, rotaček, woblerů, gumových rybiček, jerků a mnoho dalšího. Děti se naučily vázat uzel grinner, který se bude jistě hodit.

ukázka nástrah

Po obědě děti vyrazily na přívlačové závody na pískovnu. Začaly hodem na terč, kdy za trefení terče získaly bod do úlovkového listu. Následovala hodina chytání, za každou ulovenou rybu byl taktéž jeden bod. Po ukončení rybolovu musely děti předvést uzel grinner, který byl také obodován.

S pěti ulovenými rybami nakonec vyhrál Mates Hoser

Všichni závodníci včetně stupňů vítězů

Od Rybářů Praha také dorazil Pavel Vrána a Zdeněk Mužík. Pavel Vrána dětem vysvětli rozdíly mezi jednotlivými druhy ryb, které se často pletou. Dále jsme se dozvěděli zajímavosti o rybích přechodech, malých vodních elektrárnách a spoustu dalších věcí, na které se děti měly možnost zeptat.

Přednáška Pavla Vrány

Za tým vedoucích

Pavel

Stížnost na fotky

Vážení,

Tým vedoucích velice zamrzela včerejší stížnost jednoho z rodičů, že jeho dítko se neobjevuje na dostatečném množství fotek.

Uvědomte si prosím, že vkládání fotek přímo z tábora rozhodně není samozřejmost. Žádná pozitivní zpětná vazba a pouze negativní ohlas nás skutečně mrzí a uvažujeme, že vkládání fotek úplně zrušíme. Stojí nás to čas a raději půjdeme s dětmi na ryby..

Pavel

Aktualizace fotogalerie, táborák, rybaření na pískovně i řece, běh

Double z pískovny

Vážení rodiče,

tábor se nám překlopil do druhé poloviny, podívejme se, co se odehrálo nového.

V pátek se konal tradiční táborák, děti opékaly buřty, na grilu se dělaly ryby a krkovičky a vyprávěly se příběhy dlouho do noci.

Pískovna opět vydala své poklady, chytit kapra nad deset kilogramů není problém a nasazení kapříci jdou z vody jeden za druhým. Po ulovení je samozřejmě všechny pouštíme zpět, tak jak se má 🙂

kapitální lysec z pískovny

Řeka nám vydala několik pokladů, tahali jsme jsme malé sumce a úhoře. Za zmínku zní i ulovení téměř půlmetrové ostroretky. Taková ryba je na malou řeku skutečně kapitální.

V neděli po snídani došlo na další sportovní aktivity, konal se vytrvalostní běh. Obzvláště výkony některých mladších táborníků nás skutečně nadchly!

Honza Veverka a jeho sprint do cíle

Brzy se zase ozveme

Pavel

Vysazování ryb, trofeje z pískovny a fotbálek proti vedoucím

Vážení rodiče,

po pár dnech jsme tu opět s reportáží, co se stalo v táboře nového.

Ve středu nám Rybáři Praha zajistili nové ryby jak do řeky, tak do pískovny. Celkem se vysadilo deset metráků kaprů, které šly rovným dílem do obou revírů. Již druhý den se ryby rozjezdily a začaly krásně brát.

vysazování kaprů

Na pískovně se spravedlivě střídají oddíly mladších a starších a musím říct, že oběma oddílům se daří úžasně. Není problém, aby za odpoledne chytil malý táborník klidně sedm kaprů, z nichž někteří jsou trofejních velikostí přes deset kilogramů.

krásně stavěný lysec z pískovny

Ve čtvrtek se odehrálo i tradiční fotbalové utkání táborníci vs. vedoucí. Mladí, mrštní a rychlí táborníci měli dlouho navrch a i díky neomezenému přísunu nových posil měli zápas pevně ve svých rukou. 2 minuty před koncem vedli o 2 branky, nakonec se ale nám vedoucím podařilo srovnat skóre a následně vyhrát v nastavení. Celkový výsledek 6:5 pro vedoucí ale naznačuje, že odveta v příštím týdnu vůbec nebude předem rozhodnutá.

Fotogalerie se rozrostla o dvě nová alba, tak se můžete pokochat nad krásnými úlovky vašich mladých rybaříků.

Brzy se ozveme

Pavel

Úžasné úlovky z pískovny

Vážení rodiče,

Na pískovně se ulovilo velké množství krásných ryb, pojďme se na ně podívat.

vedoucí a jejich double

Největší kapr měl zatím 10 kg, to nejlepší ale mělo přijít. Vedoucí „Vrbička“ ulovil sumce albína přes 1,3 m. Po dlouhém boji byl nakonec zdolán a při vážení rozbil váhu 🙂

Vrbička a táborníci se sumcem albínem

Po vydatném dešti se na pískovně chytilo velké množství kaprů a spousta táborníků si již chytila vysněnou rybu.

krásný kapr z pískovny

Brzy se zase ozveme,

Pavel

První dny tábora

Vážení rodiče,

v posledních dnech jsme toho zažili hodně, pojďme se spolu podívat, co vaši rybáři vyváděli 🙂

tlouštík z řeky

Řeka jede, už se ulovilo velké množství tloušťů,karasů, línů, cejnů a nějaký ten kapr. Největší kapr z řeky byl dlouhý 60 cm, zde je foto:

kapr z řeky

Pochopitelně pokračujeme i ve výuce mladých rybářů. Vedoucí učili děti navazovat háčky, karabinky a poučili je o správných průměrech vlasců na plavanou i položenou. Většina mladých rybářů nebyla na tábor správně vybavena, a tak jsme jim namotali na cívky vlastní vlasce a připravili návazce.

kurz navazování

Dnes jsme s dětmi hráli vybíjenou, která měla obrovský úspěch. Zvláště když se zapojili i vedoucí, tak měli táborníci skutečně velkou motivaci 🙂

vybíjená

Tři kola vybíjené vyhrály děti z oddílu mladších, prostě byly mrštnější a rychlejší než my vedoucí :)))

vítězové vybíjené

za tým vedoucích,

Pavel