Noční bojovka

Po několika ročnících bez bojovky jsme se rozhodli děti trochu postrašit, a to nočním pochodem na Zruč. Děti byli zahnány na desátou do chatiček s tím, že ráno je čeká povinný ranní rybolov. Část vedoucích šla připravit trasu bojovky a část se pustila chvíli po půlnoci do buzení rozespalých táborníků a tábornic. Spoustu srandy jsme si užili už na začátku.. ač jsme je budili s tím, že je nástup na bojovou, jeden klučina dorazil na nástup v plné polní s pruty přes rameno. Druhý táborník se zase za žádnou cenu nechtěl vzdát spacáku v batohu a nakonec s ním absolvoval i trasu, asi kdyby ho ze strašení přepadla únava.

Úkol zněl jasně, spočítat nafukovací tučňáky, kteří vyznačovali trasu a dojít bez úhony do cíle. Okolo náhodného tučňáka byla připravena sladká odměna, která byla však schovaná, a tak se při jejím hledání lépe strašilo 🙂 Asi největší úspěch měl vedoucí Lanďák, který schoval do kukuřičného pole reproduktor a pouštěl do něj realistické chrochtání prasat. Někdo proběhl okolo, někdo se vrátil na začátek trasy a někdo si nadělal do kalhot 😀

Bojovka měla úspěch a mnoho dětí o ní vyprávělo jako o jednom z nejlepších zážitků z tábora.

Pavel

Letecký den pro naše oslavence :)

Hned tři táborníci slavili během našeho tábora narozeniny a tak se sluší a patří všem popřát! Od nás dostali dárek hmotný(boilies, pelety), od táborníků dárek nehmotný… a to zážitek proletět se z mola do vody tak, jak přišli na nástup. Hezky v oblečení, jen mobil mohl počkat v bezpečí na břehu.

Sobota + neděle

Víkend se nese ve znamení velkých úlovků a dalšího programu. Chytil se první sumec a mírová štika. Štik je v našem úseku hodně málo, tak má tato ryba cenu zlata. Teď se odehrálo první kolo turnaje v pinčesu.

I přes snahu je přes mobilní Hotspot téměř nemožné nahrát fotky na externí úložiště, galerii fotek nahraji až doma po táboře na stabilní wifi. Dám sem do článku pár hezkých úlovků, na nahrávání desítek fotek na ext. úložiště není čas, jsem raději s dětmi u vody.

Pátek – fotbálek proti vedoucím + táborák

Mimo rybářského programu jsme si pro děti připravili velice oblíbený fotbálek proti vedoucím. V pátek v podvečer jsme se vydali pochodem do Zruče, kde jsme zarezervovali místní hřiště. Obehrát svého vedoucího je dostatečná motivace pro všechny táborníky a tak se začátek utkání nesl ve slušném tempu. Brzký gól do sítě táborníků však nasměroval utkání k vítězství vedoucích.

Táborníci měli k dispozici 20 čerstvých náhradníků, vedoucí pouze jediného, avšak letos zvítězila zkušenost nad mladickým elánem 🙂 Při vedení 7:0 pro vedoucí se rozhodl do utkání zapojit i rozhodčí Dušan. Nejdříve si dal vlastní gól a následně si přivodil zranění. Kvůli otevřené zlomenině palce na noze museli přijet záchranáři, protože jsme jej neměli po pochodu jak transportovat do nemocnice. Po tomto momentu už nebyla chuť ani nálada v utkání pokračovat, a tak jsme o jednoho méně vyrazili společně do tábora. Naštěstí se snad zákrok lékařů povedl a už je zase s námi v tábořišti, je to srdcař!

Po fotbálku jsme se sešli všichni u táboráku a povídali u opékání buřtů dlouho do noci. Až na kaňku viz výše to byl prima den.

Za vedoucí

Pavel

Čtvrtek – vysazování ryb

Vážení rodiče,

ve čtvrtek po snídani nám Rybáři Praha dovezli násadu jak na pískovnu, tak na řeku. Kapři putovali v množství 3 metráky do Sázavy a 4 metráky na písek. Na řece začali brát téměř okamžitě, na pískovně si dávali trochu na čas, než se rozplavali.

Po náročném středečním programu jsme se vrhli opět do intenzivního rybaření. Nasazené ryby zvedly i osádku místních šupináčů a začali krásně brát. Novým táborovým rekordem je kapr 11kg vytažený z řeky. Na pískovně se skrývá mnoho mohykánů, ale 11kg ryba je na Sázavu už opravdu trofej.

Pavel

Středa – celodenní výlet na raftech

Vážení rodiče,

ve středu proběhl plánovaný výlet na rafty. Oproti loňsku jsme plavbu prodloužili z Horky II až do Kácova, což je přes 20 km plavby. V posádce raftu byl vždy jeden vedoucí, jeden starší první důstojník a zbytek posádky tvořili mladší plavčíci a plavčice. Snažili jsme se rozdělit děti do posádek tak, aby byly síly vyrovnané, což se ne vždy povedlo(ať už dle fyzických předpokladů, nebo motivace sportovat). poslední loď nabrala na první zastávku více než hodinové zpoždění. Museli jme stihnout vlak z Kácova s objednaným vagonem jen pro nás, tak se zbytek výletu nesl v opravdu turbovém tempu. Minimálně vedoucí si mákli slušně, fyzička mnoha i starších dětí se prokázala jako dosti žalostná. Holt u mobilu se svaly netvoří. Každopádně vlak jsme stihli a dostali se do tábora beze ztrát a bez zranění.

Každý táborník si domů přiveze vodácké tričko, které od nás dostal jako vzpomínku na tento výlet i tábor. Tak jsme zvědavi, kolik jich příští rok na táboře uvidíme 🙂

Pavel

Úterní program – přednáška Rybářů Praha

Vážení rodiče,

úterní den začal ranním rybolovem, protože měly ve zbytku dne následovat mimorybářské aktivity.

Na odpoledne za námi dorazila návštěva od Rybářů Praha. Ichtyolog Pavel Vrána vzal děti do podjezí, kde si mohli zkusit natáčet podvodní kamerou s přidaným displejem. Následně Pavel rozdal dětem cedníky a další náčiní a děti vyrazili na lov drobných organizmů, kteří žijí v řece Sázavě. Pod kameny byly spousty chrostíků, larev vodních živočichů, našla se i nějaká ta škeble a další vodní organizmy. Pavel si k tématu připravil zajímavou přednášku.

úlovek dětí na přednášku Pavla Vrány

Po přednášce ti největší nadšenci vyrazili ještě k vodě a po večeři se šlo hrát vybíjenou, které se zúčastnili i někteří vedoucí. Vybít svého oblíbeného vedoucího byla skutečná motivace k velkému sportovnímu výkonu 🙂

Pavel

Shrnutí prvních dvou dnů – Ne+Po

Vážení rodiče,

nedělí začala celotáborová hra o hodnotné ceny. Děti dostaly notýsky, kam zapisují veškeré úlovky, které jsou dle vzácnosti různě obodovány. Počítá se i úklid, speciální body vedoucích, sporty a tak dále.

Na první chytací den byly děti pořádně natěšené a první polovina vyrazila přes večeři na pískovnu. O chytání na pískovně se spravedlivě střídáme, 47 dětí se tam nevměstná, tak vždy polovina dětí loví na řece.

Malé tábornice na rybách

I když jsme ještě nevysadili nové ryby, tak ty místní spolupracují náramně. Chytilo se množství kaprů, vzácné parmy, cejni, karasi, hrouzci, plotice a tak dále..

Kapr z pískovny

Obzvláště s muškařskými pruty se parmy loví jedna za druhou.

Největší úlovek, jak to bývá, si připsal jeden z nejmenších špuntů. Pískovna vydala kapra dlouhého 77cm, který byl s pomocí vedoucího Fandy úspěšně zdolán.

Jinak vedro je úmorné, snažíme se do dětí dostat pití co to jde, ale zatím jsme beze ztrát 🙂

Tak držte palce, brzy se zase ozvu.

Pavel