Vyhlášení výsledků celotáborové hry

Trofeje pro ty nejúspěšnější

Vážení rodiče,

tábor je za námi, přináším vám pro letošek poslední report, tentokrát z vyhlášení výsledků celotáborové hry.

Začneme doplňkovými soutěžemi.

Nejlepší běžec ze starších byl Franta Rožec, následoval David Kořínek a Petr Komínek. V kategorii mladších kraloval Andrej Litoš, po něm doběhl Vojta Veselý a David Billy.

Nejrychlejší běžec Franta Rožec

V závodu v plavání se delfínu podobal Mathias Kolda, za ním Adam Valeš a na třetím místě byl Jacob Zeman. V mladších zazářil Andrej Litoš následován Vojtou Veselým a Markem Fialou.

Šampion v plavání

Nejtěžší ulovenou rybou ve starších byl kapr 10,62kg a šťastným lovcem se stal David Vrbenský. Dále se soutěžilo kdo uloví nejvíce kaprů. Úžasných 53 kaprů za tábor zdolal ve starších Adam Valeš, v kategorii mladších vyhrál Andrej Litoš za krásných 33 kusů.

Lovec nejvíce kaprů s trofejí i cenou – lampou do bivaku

Nejdelší dravou rybu, a to sumce 83cm ulovil ve starších Jonáš Šetek, v mladších bodoval se štikou 71 cm Patrik Walter. Nutno podotknout, že oba úlovky byly ze Sázavy.

Jonáš s cenou za krásného sumce

Nejdelší nedravou rybu ve starších vytáhnul David Vrbenský (kapr 90 cm). V mladších to byl s kaprem 83 cm Jan Moucha.

Honza Moucha a trofej za nejdelší nedravou rybu

Nesmíme zapomenout na jednu speciální cenu. Cenu Fair Play, ve které se hodnotí chování, ochota pomoci vedoucím a táborníkům a celkové lidské kvality, získal David Vrbenský. David s námi letos jel naposled a kdo ví, třeba se do budoucna připojí k našemu týmu vedoucích.

cena Fair Play a David Vrbenský

A jsme ve finále! Do celotáborové hry se počítaly body za ulovené ryby, sporty, poznávačku ryb, úklid, doprovodné soutěže i pomoc vedoucím.

Tím nejúspěšnějším v kategorii mladších byl Vojta Veselý! Na druhém místě se umístil Andrej Litoš a na třetím místě skončil Patrik Walter.

Rybář tábora Vojta Veselý (kategorie mladších)

Suverénně nejúspěšnějším rybářem tábora se stal Jakub Krupka, následován Adamem Valešem a Tomášem Kobrlem.

Celkově nejúspěšnější rybář tábora – Jakub Krupka

Nezávodilo se pouze o trofeje, ale i hodnotné ceny od sponzorů a partnerů tábora. Pro ty nejlepší byly cenou například rybářský přístřešek, prut, naviják, luxusní podběrák, kaprařská i přívlačová taška a další.

Bez ceny ale neodešel vůbec nikdo! Spousta drobností byla připravena skutečně pro každého.

Celkově se tábor velice vydařil, ulovilo se velké množství ryb (zejména dravci na řece překvapili) a všechny děti si tábor moc užily. Děkujeme sponzorům a partnerům, pořadateli a hlavně všem obětavým vedoucím, kteří si vzali na 14 dnů dovolenou, aby se během ní věnovali právě vašim dětem.

Za tým vedoucích

Pavel

Přednáška mistra světa v přívlači + 2. fotbálek proti vedoucím

Přednáška a promítání Tomáše Jírovce

Vážení rodiče,

ve čtvrtek k nám do tábora přijel velice vzácný host a to mistr republiky a světa v přívlači – Tomáš Jírovec. Tom k nám jezdí pravidelně a tentokrát si přivezl i promítačku. Po setmění dětem přednášel a promítal fotky z přívlačových závodů a mimo jiné i vítězného mistrovství světa v JAR.

Pozorné děti pak mohli soutěžit o hodnotné ceny od jeho sponzora – společnosti Westin Scandinavia.

S pátečním polednem se uzavřela celotáborová hra a děti musely odevzdat své notýsky s úlovky k sečtení bodů. Ve tři hodiny vypukla nevídaná bitva – 2. fotbalový zápas táborníci vs. vedoucí.

Brankář Fany po úspěšném zákroku

Po minulém drtivém vítězství vedoucích 7:1 se očekával jednoznačný zápas, opak byl ale pravdou. Namotivovaní táborníci vlétli do utkání jako vítr a po pár minutách Franta Rožec nekompromisně zavěsil míč do šibenice ze střední vzdálenosti. Byla to přetahovaná, kdy se skóre překlápělo ze strany na stranu. Vytrvalý déšť měnil hřiště v oranici a menší, hbitější a nižším těžištěm obdaření táborníci měli herně navrch. Za stavu 4:4 vedoucí zařízl sudí Dušan, kdy neodpískal jasný faul táborníků na půlce a z následného protiútoku padl nakonec vítězný gól na 5:4. V posledních sekundách se na rohový kop vedoucích nahrnuli všichni včetně brankáře Fanyho a po nevydařeném rozehrání jeden z bránících táborníků odkopl merunu přes celé hřiště a míč se dokonce došoural do branky vedoucích. Celkové skóre tedy bylo 6:4, ale to nikomu z nás nevadilo, protože jsme si zápas hlavně užili!

Oba týmy po závěrečném hvizdu

Po fotbálku jsme šli na vyhlášení výsledků celotáborovky, poté k táboráku opékat buřty, grilovat a hodnotit tábor do pozdních hodin.

Až bude více sil, tak napíšu report z vyhlášení výsledků, takže sledujte web! Zatím se můžete podívat do fotogalerie, rozrostla se o dvě nová alba.

Pavel

Den dravců za bonusové body

Úžasný candát 66 cm

Vážení rodiče,

pískovna byla v posledních dnech v obležení, proto jsme se rozhodli děti trochu namotivovat na lov na řece.

Každý mírový dravec byl včera oceněn navíc 300 body. Více než polovina tábora se tedy rozhodla lovit dravce v řece ať už vláčením, nebo lovem na rybičku.

Matěj a jeho štika na rybičku ze dna

Den začal ulovením krásné štiky malým Matějem ze dna na rybičku. Jeden táborník vyvláčel trofejního okouna 38cm, ale ty nejúžasnější ryby přišly až za okamžik.

Jestliže jsme oslavovali candáta 43 cm, tak ulovení candátů 66 a 67cm byla naprostá bomba. Kde jinde něž na místě u kamene se ze skály podařilo ulovit v rychlém sledu tyto dva candáty na rybičku.

Robin a druhý candát

Jelikož se hrálo o bonusové body, tak za mírového candáta mladý rybář dostal téměř 1000 bodů, což jistě zamíchá celkovým pořadím, nic tedy není rozhodnuto.

Pavel

Přednáška, běh a fotbálek proti vedoucím

Vážení rodiče,

v úterý k nám dorazila návštěva z Rybářů Praha. Jednatel Zdeněk Mužík, ichtiolog Pavel Vrána a vedoucí mládeže Pepa Mareš. Pavel Vrána si pro děti připravil přednášku formou soutěže, kde se děti dozvěděli zajímavosti například o historii rybářství, poznávacích znaků ryb a jejich vlastností.

Přednáška

Dnes ráno se konala soutěž v běhu, kde děti měly příležitost nahnat další body do celotáborové hry. Musím říct, že to nikdo úplně nevypustil, protože motivace byla velká. Každopádně výkon dcery hlavního vedoucího Verunky, která v sedmi letech předběhla 17 táborníků nás opravdu překvapil.. Asi by se měli kluci nad sebou zamyslet 🙂

Soutěž v běhu

Ten nejlepší program měl ale přijít, všichni jsme se již těšili na tradiční fotbálek táborníci vs. vedoucí. Zprvu technická hra se zvrhla v opravdovou bitvu, kdy žádný míč nebyl vyhrán zadarmo. Góly padaly převážně do sítě táborníků. Neomezené možnosti ve střídání, mladická síla a odhodlanost nestačila na poziční hru a zkušenost vedoucích. Výsledek 7:1 pro vedoucí zní drtivě, ale pár světlých chvilek táborníci měli. Krásná branka z volného přímého kopu pouze korigovala výsledek.

Přímák táborníků, ze kterého padla branka

V pátek se hraje odveta, uvidíme, co přinese.

Fotoalbum se rozrostlo o dalších 170 fotek, tak směle do prohlížení.

Pavel

Den a noc dravců na řece

Jonáš a jeho sumík z řeky

Vážení rodiče,

řeka je k nám letos skutečně štědrá, chytá se tolik ryb, co už dlouho nepamatujeme.

Přeborníkem ve vláčení je náš táborník Jonáš, který v krátkém sledu chytil na místě „U kamene“ krásného mírového sumce a následně luxusní štiku!

Jonáš se štikou

V noci jsem vyrazil se dvěma táborníky na stejné místo ke kameni, kde skála zasahuje až do řeky. Toto místo je jedno z nejoblíbenějších,protože dravci ho prostě milují. Už se zde chytilo množství úhořů, ale to nejlepší mělo přijít. Robin okolo půl jedenácté vytáhnul candáta, který je na tomto úseku skutečně vzácnou rybou a mockrát se v historii nespletl.

candát z řeky

Pavel

Rybolovná technika a závody v plavání

Vážení rodiče,

v poslední době zařazujeme stále více aktivit mimo rybolovu. Už i ty největší vydry z řad našich dětí si kolikrát rády od ryb odpočinou a tak pestrý program pokračuje.

Závody v plavání volným stylem proběhly jak je zvykem ve dvou kategoriích a tedy mladších a starších dětí. Rozplavby o třech závodnících proběhly vyřazovacím způsobem, kdy nejlepší postupoval do čtvrtfinále a následně semifinále. Mnoho mladších kluků příjemně překvapilo a spoustu starších by strčilo do kapsy.

Sobotní a nedělní dopoledne patřilo královské disciplíně – rybolovné technice. Jelikož je rybařina mnohdy i o přesné mušce, děti se cvičily a závodily v přesnosti v hodu na různé druhy terčů. Největším překvapením bylo třetí místo malého Tomáše, který v osmi letech přeházel půlku starších kluků.

Po večeři se jde na pískovnu, kde nás čeká menší grilování a lov do pozdních hodin.

Pavel

Celodenní pochoďák

Vážení rodiče,

na pátek byl naplánován celodenní výlet a jelikož je kvůli koroně s dětmi zakázáno využívat hromadnou dopravu, vzali jsme to hezky pochodem.

Během cesty na Želivku jsme hráli spoustu her, začalo to indiánskými nosítky, čili závodem v nošení postřeleného indiána.

Indiánská nosítka

Jelikož se musí správný indián i dobře maskovat, tak při výkřiku „Indián!“ měly děti 15 vteřin na dokonalou kamufláž. Pokud nebyly během minuty nalezeny, děti dostaly pár bodů do celotáborové hry. Nebojte, o nikoho jsme nepřišli 🙂

Po příchodu na Želivku jsme navštívili Vodní Dům, kde byla expozice ryb, spousta zajímavostí o koloběhu vody a historii vodní nádrže, která zásobuje pitnou vodou celou Prahu.

expozice ryb

Po Vodním Domu jsme navštívili včelí farmu, kde jsme se dozvěděli zajímavosti o životu včel a shlédli pár naučných filmů

včelí dům

Poslední na programu byl zámek ve Zruči nad Sázavou, kde jsme si vyslechli zajímavosti o historii řeky Sázavy a pustili si pár pohádkových příběhů.

Pohádky o řece Sázavě

Výlet se vydařil, celkem jsme ušli 22km a po návratu děti ještě běžely hrát ping-pong a přemlouvali nás na zápas ve fotbalu. Jsou skutečně nezničitelné 🙂

U zručského zámku

Pavel

Aktivity mimo rybolovu

Vážení rodiče,

Už máme za sebou prvních šest dnů tábora, ve kterých jsme se snažili věnovat rybolovu naplno. Nyní zařazujeme do programu i aktivity mimo rybaření. Obrovský úspěch zaznamenala dnešní vybíjená, motivace zisku bodů za vítězství do celotáborové hry táborníky pěkně nakopla, speciální odměna 30 bodů za vybití vedoucího možná ještě více 🙂

Zítra jdeme na celodenní pochodový výlet, z něj vám reportáž ještě napíšu. Všichni se už těší na fotbálek vedoucí vs. táborníci. Děti čeká ještě spousta her, aby byl jejich program pestrý.

Pavel