Příjezd na tábor

Příjezd na tábor

Vážení rodiče,

wifi v jídelně nefunguje a pravděpodobně ani fungovat nezačne, takže vkládání fotek se odkládá. Příspěvek píšu přes hotspot z mobilu.

Na tábor jsme dorazili v pořádku, doprava byla dobrá a za hodinku autobus zastavil v našem kempu.

Po rozřazení do chatek a do oddílů se táborníci přesunuli vybalovat a baštit řízky od maminek 🙂

nástup a rozřazení do oddílů

Kvůli obrovskému horku se stavění velkých stanů, lavic, stolu na pingpong atd. odložilo až na večer a k všeobecnému nadšení jsme se vyrazili koupat na pískovnu.

Dnes v neděli jsme po bohaté snídani, která probíhá každý den formou švédských stolů,vyrazili poprvé k vodě na řeku Sázavu. Zatím to bylo o menších rybách ale už spousta táborníků si připsala první úlovky.

Jelikož je vedro na padnutí tak za chvíli vyrážíme opět na koupání. Po večeři je naplánován první rybolov na pískovně, kde mimochodem plavou kapři přes 15 kg a velcí sumci, a tak se všichni už moc těší.

koupání

Dáme vědět, jak se dařilo.

Pavel

Vaši vedoucí ovládli kaprařské závody.

Účastníci závodu

Ahoj táborníci,

první červnový víkend se odehrály na rybníku Hruškov u Stříbrné Skalice kaprařské závody. 2. ročník závodu na počest zesnulého předsedy MO Vysočany Emila se vašim vedoucím nesmírně vydařil, pojďme se podívat na průběh klání.

Pavel a jeho krásný kapřík

Po ranní losovačce lovných míst jsme se přesunuli na jednotlivá místa a začali rozbíjet tábory 🙂 Půl hodiny před začátkem lovu bylo povolené vnadění a za krále mohu vyzdvihnout hlavního vedoucího Martina, kterého po ustavičném házení krmnou raketkou musela slušně bolet ruka. Chvílemi to vypadalo, že pod vodou vyrobí lavici z pelet a partiklu! 🙂

Martin a jeho zasloužený úlovek

Aktivita ryb byla zpočátku slabá, ale odpoledne se to rozjelo. Záběr střídal záběr a první ryby byly na břehu. Oproti loňsku ryby braly přes den a noc byla téměř hluchá, loni to bylo naopak.

Vedoucí si připisovali první kilogramy do úlovkové listiny a vypadalo to hodně nadějně. Martin chytil 3 krásné bodované kapry(počítali se až od 5kg váhy) a Kuba také tři(6, 7, 10kg) a Pavel skóroval dvakrát, zato těžší váhy 😀

Největší Martinův úlovek vážil 14,3kg, což už je krásná ryba. jeho skórkarta vypadala nakonec(9,2 10,2 a 14,3kg). Největší ryba závodu ale přišla po setmění Pavlovi, váha se zastavila jen těsně pod 18ti kilogramy! Pavel přidal ještě kapra o váze 9,2kg.

Pavel a jeho téměř 18ti kilový šupináč

A jak to celé dopadlo? Celkem závodilo 23 rybářů nedopadli jsme zle! Vaši tři vedoucí skončili v první čtyřce! Hlavní vedoucí Martin ovládl celý závod, Pavel po loňském prvenství skončil třetí a na čtvrté pozici se umístil Kuba.

Závod to byl pro nás opravdu vydařený, na táboře všechny mladé rybáře snad něčemu přiučíme 😉

Pavel a Martin s poháry

Mějte se fajn a na viděnou na táboře!

Za tým vedoucích

Pavel