Dušan na amurech

Váš vedoucí Dušan si vyrazil na amury, pojďte si přečíst jeho report:

V neděli 19. června jsem vstával už ve tři hodiny ráno, abych byl u rybníka Slatina u Libochovic mezi prvními. Je to krásný rybník o rozloze 10 hektarů u hradu Hazmburk. K mému úžasu když jsem přijel k rybníku, tak už tam byli další rybáři. Našel jsem dobré místo a začal prokrmovat. Dvě hodiny jsem čekal na záběr a pak to přišlo – první Amur!! Nebyl zrovna veliký asi 60 cm a zabral na klasickou medovku. Po první rybě zůstala medovka na háčku a ze zkušenosti vím – nech ji tam! Znovu jsem nahodil, dávám prut do vidliček a prásk, rána a jízda. Hm, řekl jsem si, to bude asi pěkná ryba. Zdolával jsem rybu na feederový prut 15 minut a byl to opět amur, měřil rovných 75 cm. Jedna fotečka a šup zpátky do vody! Asi za další půl hodiny přišla další jízda a zase Amur. Po pěti minutách mě to torpédo dostalo a přetrhlo mi vlasec. Tentokrát to byl největší Amur – podle mého odhadu mu k metru moc nechybělo(pozn. admina – ryba co uplave je vždycky největší :D). No co, ryba vyhrála, to už tak bývá. Já jsem ten den byl ale spokojený, krásná příroda, prostě pohoda u vody!

Váš Dušan

Pavel s Vrbičkou vyrazili na labské sumce a kapry

Vaši vedoucí Pavel a Vrbička

Poslední červnový víkend jsem se domluvil s vedoucím Vrbičkou, že zkusíme potrápit sumce a kapry z naší největší řeky – Labe. Vrbička jako kovaný kaprař sbalil děličky a já feedery a sumcařskou výbavu.

Vrbičkova sestava v akci

Předpověď počasí slibovala dusno, deště a bouřku, což nahrávalo hlavně lovu sumců, jak jsme se později i přesvědčili. Vrbička dorazil na místo jako první a postavil tábor, který nás bude hostit na následující dvě noci. Já se z práce dostal později, ale do večera jsme stihli nahodit oba.

Sumcové pruty v pohotovosti, čekáme na zvuk rolničky!

Po nalovení nástražních cejnů na Feeder jsme technikou nahazování „přes druhý prut“ dopravili podvodní splávky do koryta řeky a začali doufat v místního vousáče. Ve 21:30 to skutečně zacinkalo, prut se mohutně ohnul do luku a brzda pennu slammer začala vydávat parádní zvuk. Hned po záseku mi bylo jasné, že se o nějakou „metrovku“ jednat nebude. Sumec bojoval srdnatě a u břehu nám předvedl hotové rodeo. Vrbička neváhal ani vteřinu, skočil po kolena do vody a nakonec se nám povedlo sumíka společnými silami vytáhnout na břeh.

Pavel a jeho sumec

Sumec dostal po pár fotkách na památku svobodu a my měli čas zpracovat ten parádní rybářský zážitek. Prostě paráda!!

Kapři bohužel vůbec nespolupracovali, ale zklamaní jsme rozhodně neodjížděli. Když ryby nechtějí, tak nechtějí, pravil Vrbička s úsměvem. Už se těšíme na další společnou výpravu!

Pavel

Rozhovor s novým vedoucím – Danem

Letos bude v partě vedoucích nová tvář. Tedy ne úplně nová, Dan s námi jezdil dlouhá léta jako táborník a v dalších letech jako návštěva, kdy pro děti připravoval přednášky pro pestřejší program během tábora. Tak pojďme na rozhovor!

Pavel: Ahoj Dane, vítáme tě v naší partě vedoucích 🙂 Na úvod musíš říct, kdo tě k našemu koníčku vlastně přivedl!

Dan: Rybařím od útlého dětství, kdy do cechu mě přivedl můj děda. 

Pavel: Ví se o tobě, že jsi i velký cestovatel. Která místa jsi si s rybářským prutem v ruce nejvíce užil a co zajímavého jsi ulovil?

Dan: Hehe, no procestoval jsem asi vážně už kus světa, ale vybrat si je vážně těžké, protože na rybařině miluji právě tu různorodost prostředí, paletu druhů, ale i technik lovu. Zajímavé je, že v hlavě mi vždy utkvěly spíše ty ryby, o které jsem přišel (od obřích nilských okounů po žravé karibské žraloky), ale to tak je myslím vždy. Kdybych měl ale vypíchnout několik trofejí, kterých si opravdu vážím, tak rozhodně na prvním místě mám poměrně čerstvý zářez z mé poslední expedice do Panamy, kde se mi podařilo zdolat Roosterfish o váze přes 35 kg. Dalším, pro mě velmi významným úlovkem, je pokoření hranice 20 kg u lososa královského, avšak jako neméně významný úspěch beru i každou rybu nad 20 kg ze svazové vody u nás v ČR. 

Pavel: Plánuješ v brzké době ještě někam vycestovat? Která země tě láká a proč?

Dan: Plánů je hodně, ale uvidíme, co se namane. Kromě rybaření jsem také průzkumníkem v oboru bezobratlých, a tak se snažím své expedice vést půl na půl. Můj příští plán na destinaci je Madagaskar, kde však půjde hlavně o mořské rybaření. Dalé je v plánování výprava do černohorského národního parku Prokletije, který je vyhlášen svou štědrostí na trofejní hlavatky a místní endemické pstruhy. 

Pavel: Na tábor jsi jezdil jako dlouholetá návštěva a dělal pro děti přednášky, co chystáš na letošek, když s námi strávíš celých 14 dnů?

Dan: Ano, obyčejně mám pro děti přichystanou přednášku o muškaření a vázání mušek, která je ale bohužel časově dost omezená. Tentokrát mám v plánu dětem ukázat trošku komplexněji vztahy ryb a ostatních živočichů ve vodě i mimo ní a trochu poodhalit dětem taje ekologie ryb. 

Pavel: Na co se na táboře nejvíc těšíš?

Dan: Těším se na ten nefalšovaný dětský zápal, který z nich každoročně čiší. Na pocit zadostiučinění, když některé své zkušenosti předám dál dětem, ale hlavně také na pohodu strávenou s dlouholetými přáteli nejen z řad dětí a vedoucích, ale i dlouholetých návštěv z kapacit  v lovu různými technikami, které děti také každoročně obohacují.

Dane díky za rozhovor!

Poslední volná místa!

Vážení rodiče,

nesmírně nás těší ohromný zájem o náš tábor, za 48h od zveřejnění dorazilo 35 přihlášek! Ještě pár míst ale zbývá, tak pokud víte o nadšeném malém rybáři, pošlete mu odkaz na naše stránky.

Pavel

Přihlášky na tábor 2022 budou zveřejněny 1. března

Vážení rodiče, milí táborníci,

Přihlášky na letošní rybářský tábor zveřejníme 1.3.2022 zde na webu. Tak jako v předešlých letech očekáváme naplnění tábora během pár dnů, tak rozhodně neotálejte!

Těšíme se

za vedoucí – Pavel

Změna termínu tábora!!!

Vážení rodiče, milí táborníci,

Vzhledem k vytíženosti kempu v Horce vodáky v prvních čtrnácti dnech prázdnin(především okolo svátků), měníme termín konání tábora v roce 2022.

Nový termín je 16.7. až 30.7. 2022.

Nový termín zaručí pohodové rybaření na Sázavě a vyhneme se tomu největšímu tlaku vodáků, kdy bude v kempu větší klid. Myslete na to při plánování letních dovolených, aby vaši mladí rybáři/rybářky o tábor nepřišli.

Už teď se těšíme!

Pavel

Listopadové setkání vašich vedoucích

Vaši vedoucí

Milí táborníci,

na začátku listopadu proběhlo setkání vašich vedoucích v hospůdce našeho kamaráda Nikoli. Účast byla oslabena o dva vedoucí nakažené covidem, ale nebojte, oba jsou téměř bez reakce a v pořádku.

Během večera dostal každý vedoucí svůj prostor pro zhodnocení uplynulého ročníku našeho tábora a každý přednesl své nápady jak obohatit program v roce příštím. Máte se na co těšit!

I když je u mnohých stále obtížnější, vzhledem k rodinným povinnostem, vyčlenit si celých 14 dnů dovolené na tábor, tak jsme se shodli, že tábor bude a to ve stejném složení vedoucích, z čehož mám velkou radost.

Sledujte naše stránky, pravděpodobně dojde k posunutí termínu tábora dále od začátku prázdnin, tak abyste adekvátně naplánovali dovolené s rodiči. Hned jak bude vše potvrzeno, napíšu sem přesné datum.

Za vaše vedoucí

Pavel

Martin s Pavlem vyrazili do Norska – na ryby, jak jinak :)

na trajektu

Po dlouhém plánování jsme se s Martinem konečně vydali prozkoumat krásy severu, a to konkrétně ostrova Hitra ve středním Norsku. Po strastiplné cestě trvající téměř 40 hodin jsme se konečně dostali na místo, rybářského kempu na Hitře.

Martin a jeho úžasná treska Polack

Ihned po příjezdu nás přivítalo drsné norské počasí kdy se při nárazech větru 70km/h ohýbaly stromy až k zemi. Počasí se naštěstí umoudřilo a jako na houpačce jsme byli na lodi jen první chytací den po příjezdu. Následovaly slunečné dny s teplotami 18-20 stupňů.

Pavel a jeho treska obecná – Dorsch

Moře na nás bylo skutečně štědré, v průběhu pobytu jsme nalovili na vláčku velké množství tresek obecných, tresek polack, Pavel dostal i pěkného kellera, nějaké ty makrely a jeden den jsme věnovali i lovu na maso a povedli se krásní mníci mořští.

Martin s mníky

A jak jsme si to užili? Nádherná země, skvělé rybaření, naprostý relax. Viděli jsme malé velryby, ukázala se nám i kosatka! Každá chvíle byla skvělá, i výhled na obědové pauze jako na další fotografii stál za to 🙂

obědová pauza s nejkrásnějším výhledem

Pavel