Vyhlášení výsledků celotáborové hry

nejmladší táborník po vyhlášení výsledků celotáborovky

V pátek před druhým táborákem přišel dlouho očekávaný okamžik – vyhlášení celotáborové hry. Děti do svých notýsků zapisovaly každou ulovenou rybu, která vzhledem ke své vzácnosti byla různě obodována. Do notýsku dostávaly děti body i za sportovní aktivity, speciální body za pomoc vedoucím a jiné mimorybářské aktivity.

Krásné ceny a poháry čekaly děti za turnaj v ping-pongu, běhu, za nejvíce ulovených kaprů, největší dravou i nedravou rybu, nejvzácnější rybu tábora a celkově nejtěžší úlovek. Všechny ceny a poháry byly dvojí pro oddíl starších i mladších, aby to bylo spravedlivé.

poháry pro nejpořádnější táborníky vyhrály malé rybářky, jak jinak 🙂

Jeden z nejcennějších pohárů byl pro cenu Fair-Play. Táborník Franta Rožec ji obdržel naprosto právem a vedoucí se na tomto ocenění jednohlasně shodli. Franta s námi jezdí dlouhá léta, vždy byl ochoten pomoci, mladší táborníky ledacos naučil a letos předvedl mimořádné lidské kvality, kdy se v tom nejostřejším dešti vydal na pískovnu pomoci s věcmi svým kamarádům. Franta jel letos kvůli věku jako táborník naposledy, ale třeba rozšíří naše řady vedoucích, kdo ví 🙂

Franta Rožec s cenou Fair-Play

Nyní už pojďme na celkové výsledky celotáborové hry a vezmeme to od stupně vítězů. V kategorii mladších se na 3. místě umístil Václav Veverka, 2. místo obsadil Šimon Flídr a celkové prvenství získal jeho bratr – Flídr Filip.

Nejúspěšnější rybáři v kategorii mladších

V kategorii starších získal třetí místo Honza Landovský, druhý skončil Tomáš Kobrle a celotáborovou hru ovládl Honza Veverka. Všichni s námi jezdí již dlouhá léta a v celotáborové hře ukázali zkušenosti i um, který na našem táboře získali.

Nejúspěšnější rybáři v kategorii starších

Děti si odvezly i krásné věcné ceny, mezi nimi pruty, navijáky, rybářské tašky a další. O cenách to vždy není, máme radost, že až na pár vyjímek(děti, které rybaření nebaví a kdo ví, proč jely na rybářský tábor) si všichni malí rybáři tábor moc užili.

Za všechny vedoucí děkuji všem hodným táborníkům za krásných 14 dnů a velký obdiv patří i mým obětavým kolegům, bez kterých by tábor vůbec nebyl.

Mějte se hezky a na viděnou příští rok!

Pavel

Nejlepší rybáři s cenami

Velká šišková bitva a následný fotbálek proti vedoucím

Dušan navazuje nový život padlému vojáku při šiškové bitvě

Vážení rodiče,

V pátek dopoledne jsme ukončili celotáborovou hru a tak už bylo místo jen pro mimorybářské aktivity. Ihned po obědě jsme se přesunuli s dětmi do lesa, kde proběhla dlouho očekávaná šišková bitva. Lámali jsme si hlavu, co s vlajkami které děti vytvořily na neuskutečněný výlet na raftech. Nakonec jsme spojili vždy 3 posádky raftů do jednoho týmu a přidělili jim po třech vlajkách. Děti vytvořily v lese 3 kruhy o průměru 5 metrů, uprostřed samozřejmě ony 3 vlajky. Cílem hry bylo ukořistit vlajky týmům soupeřů a nenechat se vybít šiškou a nepřijít tak o svůj život v podobě fáborky na paži, který mohl navázat pouze kapitán v domácím kruhu.

Vedoucí Kuba jako „bandita“, který nemohl být vybit a staral se o prořídnutí řad všech třech týmů

Děti si užily parádní zábavu a až na nalovení pár obřích klíšťat byla bitva beze ztrát 😀

Modrý tým jde na zteč

Po návratu do tábora a ošetření šrámů z bitvy přišel na řadu druhý fotbálek děti proti vedoucím. Jelikož jsem si vytáhnul černého petra a místo fotbalu počítal výsledky celotáborovky, nemůže být report moc podrobný. Děti prvotní porážku vedoucím neoplatily a výsledek byl výhra 6:3 pro vedoucí.

Veveřák pálí a vedoucí Kuba předvádí pózu T-Rexe, nebo co to má být :))))

Po fotbálku jsme se přesunuli na vyhlášení výsledků, o tom až v dalším reportu.

Vedoucí ovládli druhý fotbálek

Pavel

Přednáška a závody v přívlači

Vedoucí Fíla a Tomáš Jírovec přednáší o přívlači

Vážení rodiče,

čtvrteční den byl ve znamení aktivní rybolovné techniky – přívlače. Lov dravých ryb na umělé nástrahy je mezi dětmi velice oblíbený, a tak jsme opět pozvali mistra světa v této technice – Tomáše Jírovce.

Tomáš ukazuje jednotlivé nástrahy, v tomto případě štikové jerky.

Tomáš s Fílou ukázali dětem jednotlivé přívalové nástrahy – gumová kopýtka, twistery a nymfy, rotačky, plandavky, woblery potápivé i povrchové, jerky a mnoho dalšího. Ukázali správné nastražení, vysvětlili rozdíl mezi jednotlivými pruty a navijáky, které se hodí na určitou techniku.

výuka lovu na povrchové nástrahy

Po přednášce jsme se přesunuli k řece, kde Fíla s Tomášem děti učili techniku lovu na povrchové nástrahy. Každý zájemce si mohl tuto techniku vyzkoušet a osahat si profesionální pruty, které s sebou Tomáš s Fílou přivezli.

děti se seřadily na přívalové závody

Po obědě se konaly přívlačové závody na pískovně. Hodinu a půl měly děti na ulovení co největšího množství ryb a utkaly se v souboji o hodnotné ceny za více než 3000kč, které Tomáš přivezl. Ryby byly spíše letargické a tak po skončení závodu hned 8 dětí ulovilo pouze po jedné rybě. Jelikož se nedokázal určit vítěz v závodu, tak přišel na řadu rozstřel v hodu na terč.

Tomáš gratuluje vítězi závodu – Honzovi Landovskému.

Rozstřel nakonec suverénně ovládl Lanďák, který v hodu na terč ani jednou nezaváhal a odnesl si krásné ceny od Tomáše.

Dnes do oběda mají malí rybáři možnost nahnat poslední body do celotáborové hry, která se dnešním obědem uzavírá.

Jen za čtvrtek jsem nacvakla na foťák přes 100 fotek, což by znamenalo přes Hotspot sedět u počítače několik hodin, tak fotky nahraji do společného alba po příjezdu z tábora.

Ještě se ozvu s dalším reportem.

Pavel

Přednáška od Rybářů Praha, metrový sumec z řeky.

Raftové oddíly s vlajkami

Vážení rodiče,

Úterní den začal rozřazením dětí do námořnických posádek jednotlivých raftů. Každá posádka dostala za úkol namalovat vlajku a vymyslet název jejich party. Jak jsem již psal v příspěvku níže, rafty se nakonec neuskutečnily, protože předpověď počasí nebyla příznivá(kroupy nakonec opravdu přišly).

přednášející dostali táborová trička

Na oběd přijela návštěva od pořadatele tábora – Rybářů Praha. Připravili si pro nás přednášku o rozmnožování, migraci ryb a dalších tématech doplněnou videem a fotkami. Po přednášce byl v plánu rybolov, na který se už děti po mimorybářských aktivitách už moc těšily

děti na přednášce

Ve středu přišlo na řadu těžké rozhodování, zda na rafty vyjet, nebo ne. Dali jsme hlavy dohromady a nakonec jsme se dohodli, že výlet na raftech raději zrušíme a zařadíme náhradní program. Po obědě jsme dětem ve promítali na plátně rybářské filmy, ale to nejlepší mělo přijít.

Návštěva Dušana, kluk, který vyrazil na ryby poprvé v životě, zdolal pro brutálním záběru na řece rybu, která se ještě za dobu konání tábora ještě neulovila. Bez tří centimetrů metrový sumec vzbudil v celém táboře pozdvižení, na ulovenou rybu se seběhl podívat snad celý kemp. Začátečnické štěstí se opět projevilo.

metrový sumec z řeky

Po večeři vyrazily děti opět na ryby, ale proměnlivé počasí zase vše zhatilo. Pečlivě jsme pozorovali meteoradar a naštěstí jsme všechny malé rybáře stáhli z pískovny včas, protože přišlo další krupobití. Všichni jsme v pořádku, nemusíte se bát.

Nyní čekáme na přednášku o přívlači, brzy se zase ozvu.

Pavel

Aktualita: Jsme v pořádku, bouřka co zasáhla Prahu a okolí se nám vyhnula.

Vážení rodiče,

dnešní úmorné vedro přineslo bouřky, které se našemu tábořišti naštěstí vyhnuly. Všechny děti jsou v pořádku na chatkách, není se čeho obávat.

Srážky zasáhly především dolní tok Sázavy, náš úsek vypadá dobře a o zítřejším výletu na raftech se rozhodneme ráno. Situaci samozřejmě konzultujeme s CK Samba, Sázava je nyní sjízdná bez povodňového stavu.

Pavel

Táborák, přednáška o muškaření, rybolov

táborák už se rozhořívá

Vážení rodiče,

V sobotu večer se konal tradiční táborák. Pod vedením Dušana děti vyrazily na dřevo do blízkého lesa a už po půl hodině jsme měli dostatek topení na celý večer. Opékali jsme si špekáčky na ohni a maso na grilu včetně vlastnoručně ulovených ryb. Pokud děti seděly u ohně, večerka se jim posunula a všichni jsme si užili krásný večer plný vyprávění do pozdních hodin.

nejstarší se starají o přípravu špekáčků

Do tábora nám přijela další návštěva, a to uznávaná kapacita mezi muškaři – Dan Kraus. Dan k nám jezdil celé dětství jako táborník, procestoval s prutem celý svět a nyní předává své zkušenosti vašim dětem. Dan si připravil přednášku o „královské“ rybolovné technice – Muškaření.

přednáška o muškaření

Dan přivezl na ukázku své pruty, navijáky, stovky mušek a především své zážitky z ryb, které děti se zaujetím poslouchaly. Dan na prezentaci vysvětlil jednotlivá stádia hmyzu, která se snažíme našimi umělými muškami napodobovat. Na závěr přednášky si všichni zájemci mohli zkusit uvázat svou vlastní mušku na přání. Po přednášce Dan odjel na pískovnu, kde se děti učí i technice hodu s muškařskou šňůrou.

učíme se vázat mušky

Zvednutá hladina Sázavy lovu kaprů moc nenahrává, tak se snažíme maximalizovat čas u vody na pískovně, kde už se chytila spousta kaprů okolo deseti kilogramů. Sázava na druhou stranu vydala několik krásných úhořů a menších sumců, kteří mají přikalenou vodu v oblibě.

kluci v akci na pískovně

Za vedoucí

Pavel

Mix úlovků, závod v běhu, poznávačka ryb kontrola rybářské stráže.

Veveřák a úžasný šupík z pískovny

Vážení rodiče,

máme polední klid a tak mám chvíli napsat krátký report z dění v táboře. Věřím, že většina rodičů mou práci s webem ocení a pochopí, že nebudu psát několikrát denně a už vůbec ne na Facebook, na což jsem byl tázán. Svěřili jste nám své děti na 14 dnů, není potřeba 24h kontrola.

Teď už tedy k samotnému reportu. Proběhla poznávačka ryb, všichni táborníci se snaží naučit všech 64druhů, se kterými se mohou ve vodě potkat. Musím říct, že někdo mile překvapil, ale nepoznat plotici či okouna je tedy na pováženou 🙂 Proběhne druhé kolo přezkoušení a doufáme v o dost lepší výsledky, studijní materiál děti dostaly.

úžasná ostroretka z řeky

Řeka opět překvapila, především podjezí vydalo dva poklady. Krásná ostroretka trofejních rozměrů a bolen 67cm je už na potlesk a smeknutí klobouku. Po slušné bouřce a díky přívalovým dešťům je bohužel řeka dost špinavá a hladina výrazně stoupla, tak je na ní kvůli bezpečnosti prozatím lov zakázán. Nebojte, tábor neodplaval 🙂

štika z pískovny

Hlavní vedoucí Martin a já(Pavel) jsme členy rybářské stráže a tak jsme se rozhodli vyrazit na kontrolu podél Sázavy. Některé děti měly vše v pořádku, spousta jich ale zapomíná rybářský lístek a povolenku na chatičkách a o povinné výbavě nemluvě. Všechny děti jsme poučili o správném zapisování revíru do povolenky k rybolovu a vše v nepořádku muselo být napraveno, aby po táboře bylo vše jak má a byly připraveny na kontrolu porybného u svých revírů a nevyskytl se žádný problém.

kontrola rybářské stráže

Dnes ráno jsme pořádali závody v běhu. Suverénní Franta Rožec jako v loňském roce vytvořil rekord trati, na zamyšlení je výkon malé Verunky, která jako druhá nejmladší v táboře předběhla 30 kluků. Takže doma pořádně cvičit a omezit mobily a počítače, protože po vysedávání u tabletu svaly nenarostou 🙂 Každým rokem je to snad horší.

závody v běhu a nejmladší táborník

Nyní se děti rozutekly na pískovnu, poté budeme připravovat táborák.

Snažím se vytvořit novou fotogalerii a jelikož vše nahrávám vše přes hotspot z mobilu, tak mějte trpělivost. Postupně se fotogalerie rozroste o nová alba úlovků.

Za vedoucí

Pavel

Rekordní úlovek z řeky, návštěva mistryně světa v rybolovné technice, fotbálek proti vedoucím.

Dnešní report začneme rekordním úlovkem z řeky Sázavy. Táborník Šimon ulovil nad jezem kapra o váze 9,8kg! Kapra zkušeně zdolal, ale při podebírání nevydržel podběrák, tak to bylo ještě napínavé 🙂 Úlovek je to vskutku mimořádný, tak byl Šimon odměněn speciální cenou. Dostal od vedoucích zbrusu nový podběrák, aby byl vybaven na další lov.

Šimon a jeho rekordní kapr

Během středy k nám přijela vzácná návštěva, dorazila mistryně světa v rybolovné technice. Připravila si pro děti zajímavou přednášku o technice nahazování a na hřišti připravila terče a speciální plachtu, kde si děti mohly pilovat svou techniku a následně i závodit o body do celotáborové hry.

Kačka vyučuje rybolovnou techniku

Zlatý hřeb přišel po večeři, kdy se odehrálo tradiční fotbalové utkání vedoucí proti táborníkům. Na zápas jsme se všichni těšili a musím říct, že to byl vyrovnaný boj! Mladí a mrštní táborníci dávali vedoucím pořádně zatopit, ale nakonec vyhrála zkušenost nad mladickým elánem. Vedoucí si připsali vítězství 4:3, ale to není důležité, protože jsme se všichni dobře pobavili a zápas se obešel bez zranění. Už se těšíme na odvetu!!

není důležité, protože jsme se všichni dobře pobavili a zápas se obešel bez zranění. Už se těšíme na odvetu!!

rohový kop při fotbálku

Nyní se děti přesunuly na pískovnu, největším vydrám dovezeme oběd i večeři v ešusech, aby se mohly tábornicí mohli nerušeně věnovat rybolovu.

Za vedoucí

Pavel

Kačka se závodníky v rybolovné technice

Úlovky z řeky a pískovny

Tloušť 47cm z řeky

Vážení rodiče,

Program minulých dnů byl jasný, rybolov, rybolov a zase rybolov. Natěšení táborníci tráví u vody maximum času, vedoucí chodí samozřejmě s nimi a tak nebylo moc času ani napsat článek. Na příští týden máme naplánováno spoustu aktivit mimo rybolov, tak se snažíme dostat z těchto dnů u vody maximum.

krásný okoun ze Sázavy

Táborníci se spravedlivě střídají v rybolovu na řece a pískovně. Na pískovně se loví mraky nasazených kapříků a už se mezi nimi našlo i několik kousků okolo deseti kilogramů. Uvláčely se tam i nějaké štiky, konkrétně dvě 57cm a jedna 59 cm.

štika z pískovny

Úlovky na řece sázavě jsou o poznání pestřejší, děti loví na rousnice mraky malých sumců, už se vytáhnul i nějaký ten úhoř a samozřejmě kapříci. Nejcennější je asi tloušť 47cm, což už je na tuto rybu trofejní velikost.

menší lysec

Nyní se chystáme jít s dětmi koupat na pískovnu, vzhledem k vedru co tu panuje se už všichni moc těší. Pokouším se nahrát do galerie první várku fotek, jelikož je v kempu slabá wifi, píšu a vkládám vše přes hot-spot, tak držte palce 🙂

Pavel