Rozhovor s novým vedoucím – Danem

Letos bude v partě vedoucích nová tvář. Tedy ne úplně nová, Dan s námi jezdil dlouhá léta jako táborník a v dalších letech jako návštěva, kdy pro děti připravoval přednášky pro pestřejší program během tábora. Tak pojďme na rozhovor!

Pavel: Ahoj Dane, vítáme tě v naší partě vedoucích 🙂 Na úvod musíš říct, kdo tě k našemu koníčku vlastně přivedl!

Dan: Rybařím od útlého dětství, kdy do cechu mě přivedl můj děda. 

Pavel: Ví se o tobě, že jsi i velký cestovatel. Která místa jsi si s rybářským prutem v ruce nejvíce užil a co zajímavého jsi ulovil?

Dan: Hehe, no procestoval jsem asi vážně už kus světa, ale vybrat si je vážně těžké, protože na rybařině miluji právě tu různorodost prostředí, paletu druhů, ale i technik lovu. Zajímavé je, že v hlavě mi vždy utkvěly spíše ty ryby, o které jsem přišel (od obřích nilských okounů po žravé karibské žraloky), ale to tak je myslím vždy. Kdybych měl ale vypíchnout několik trofejí, kterých si opravdu vážím, tak rozhodně na prvním místě mám poměrně čerstvý zářez z mé poslední expedice do Panamy, kde se mi podařilo zdolat Roosterfish o váze přes 35 kg. Dalším, pro mě velmi významným úlovkem, je pokoření hranice 20 kg u lososa královského, avšak jako neméně významný úspěch beru i každou rybu nad 20 kg ze svazové vody u nás v ČR. 

Pavel: Plánuješ v brzké době ještě někam vycestovat? Která země tě láká a proč?

Dan: Plánů je hodně, ale uvidíme, co se namane. Kromě rybaření jsem také průzkumníkem v oboru bezobratlých, a tak se snažím své expedice vést půl na půl. Můj příští plán na destinaci je Madagaskar, kde však půjde hlavně o mořské rybaření. Dalé je v plánování výprava do černohorského národního parku Prokletije, který je vyhlášen svou štědrostí na trofejní hlavatky a místní endemické pstruhy. 

Pavel: Na tábor jsi jezdil jako dlouholetá návštěva a dělal pro děti přednášky, co chystáš na letošek, když s námi strávíš celých 14 dnů?

Dan: Ano, obyčejně mám pro děti přichystanou přednášku o muškaření a vázání mušek, která je ale bohužel časově dost omezená. Tentokrát mám v plánu dětem ukázat trošku komplexněji vztahy ryb a ostatních živočichů ve vodě i mimo ní a trochu poodhalit dětem taje ekologie ryb. 

Pavel: Na co se na táboře nejvíc těšíš?

Dan: Těším se na ten nefalšovaný dětský zápal, který z nich každoročně čiší. Na pocit zadostiučinění, když některé své zkušenosti předám dál dětem, ale hlavně také na pohodu strávenou s dlouholetými přáteli nejen z řad dětí a vedoucích, ale i dlouholetých návštěv z kapacit  v lovu různými technikami, které děti také každoročně obohacují.

Dane díky za rozhovor!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *