Přednáška od Rybářů Praha, metrový sumec z řeky.

Raftové oddíly s vlajkami

Vážení rodiče,

Úterní den začal rozřazením dětí do námořnických posádek jednotlivých raftů. Každá posádka dostala za úkol namalovat vlajku a vymyslet název jejich party. Jak jsem již psal v příspěvku níže, rafty se nakonec neuskutečnily, protože předpověď počasí nebyla příznivá(kroupy nakonec opravdu přišly).

přednášející dostali táborová trička

Na oběd přijela návštěva od pořadatele tábora – Rybářů Praha. Připravili si pro nás přednášku o rozmnožování, migraci ryb a dalších tématech doplněnou videem a fotkami. Po přednášce byl v plánu rybolov, na který se už děti po mimorybářských aktivitách už moc těšily

děti na přednášce

Ve středu přišlo na řadu těžké rozhodování, zda na rafty vyjet, nebo ne. Dali jsme hlavy dohromady a nakonec jsme se dohodli, že výlet na raftech raději zrušíme a zařadíme náhradní program. Po obědě jsme dětem ve promítali na plátně rybářské filmy, ale to nejlepší mělo přijít.

Návštěva Dušana, kluk, který vyrazil na ryby poprvé v životě, zdolal pro brutálním záběru na řece rybu, která se ještě za dobu konání tábora ještě neulovila. Bez tří centimetrů metrový sumec vzbudil v celém táboře pozdvižení, na ulovenou rybu se seběhl podívat snad celý kemp. Začátečnické štěstí se opět projevilo.

metrový sumec z řeky

Po večeři vyrazily děti opět na ryby, ale proměnlivé počasí zase vše zhatilo. Pečlivě jsme pozorovali meteoradar a naštěstí jsme všechny malé rybáře stáhli z pískovny včas, protože přišlo další krupobití. Všichni jsme v pořádku, nemusíte se bát.

Nyní čekáme na přednášku o přívlači, brzy se zase ozvu.

Pavel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *